Gerçek Yüzünü Sonradan Gördüm

  • 1 Nisan 2019
  • 368 kez görüntülendi

01.02.03 gibi özel bir tarihte evlendim. Tabii ki normal olan her insan gibi ben de boşanmak amacıyla evlenmiş değildim. Eşimin evlilik süresince bana daha önceden göstermediği yüzü sonradan sonraya açığa çıkmıştı. Ben, gecesi gündüzü belli olmayan mesaisi uzun bir polis memuruyum. Hayatım işimle evim arasında gidip gelir ve istesem bile pek sosyal bir hayat yaşayamam. Bu, aramızda ki sorunlardan bir tanesiydi ve eşim çok kıskançtı beni ailemden bile kıskanıyordu.

Üzerimde kurduğu baskılar ve tehditler gün geçtikçe artarak devam ediyordu, aramızdaki tartışmalar hakaret boyutuna ulaşmıştı. Birbirimize karşılıklı hakaret eder duruma gelmiştik. Eşim iki kız kardeşti. Baldızım ben geceleri çalışırken “sevgilisi ile birlikte” evimizde kalıyormuş, bunu öğrenmem aramızda ki olayların tuzu biberi oldu. Bu konu yüzünden eşimle tartıştık. Bana “sen buna karışamazsın” diyordu.

Baldızım ailesi ile sıkıntı yaşar diye bu konuyu büyüklerimize bildirmedim. Bu konu hakkında eşim ile uzlaşamadığım için eşim bana evi terk edeceğini söyleyerek bana, gece mesaisine giderken kendisini ailesinin evine bırakma mı söyledi. dediğini yaptım ve beni 10 gün kadar aramadı.

Daha sonra telefonlaştık ve devriye arkadaşımın evinde bir araya gelip konuştuk, fakat yaşadıklarımdan ötürü içinde kendisine karşı bir sevgi kırıntısı dahi kalmamıştı. Bu olayın benzerlerini türlü sebepler ile  daha önceden de yaşamıştım. Kendisi ile evliliğe devam edemeyeceğimi anladım.

Boşanmak istediğimi söyledim. Ailesi bana eşimden boşanmamam için ev ve son model araba teklif ettiler. Ama ben bu teklifi onurlu bir tavırla reddettim. Eşim bana bundan sonra olacaklardan benim sorumlu olduğumu söyledi ve “günah benden gitti artık” diyerek yanımdan ayrıldı.

Evliliğimiz fiilen 10 ay kadar sürdü. Her ikimizde boşanma davası açtık. Ben saf bir genç olarak başıma neler geleceğini bilmiyordum. Evimiz Biri Bizi Gözetliyor evi değildi ki her yerde kamera olsun, ses kaydı yapılsın; yaşadıklarımız ikimizin arasındaydı.

Aileme ufak tefek şeyler anlatmıştım ama eşimle araları açılmasın diye yaptığı her şeyi söylemiyordum. Onun ailesinin ve benim ailemin yanında ya da arkadaşlarımızın yanında hiç tartışmıyorduk. Yaşadıklarımıza ikimizden başka yalnızca Allah şahitti. Mahkeme sürecinde baldızımın sevgilisi, askerlik yaptığı Hakkari ilinde aleyhime vermiş olduğu yalan ifadesinde; evimize misafir olarak geldiğini söyledi, halbuki hiçbir zaman ben evdeyken gelmemişti. Ayrıca onun yanında eşime hakaret ettiğime tanık olduğuna dair yalan bir beyanda da bulundu. Bu ifadelere dayanan hakime hanım beni kusurlu bularak boşanmamıza karar verdi.

Tedbir nafakasını yoksulluk nafakasına çevirdi. Bir de üstüne tazminat ödedim. Ayrıca düğün borçları da bana kaldı.

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz