TBMM, 9 Nisan’da mesaiye başlayacak

  • 3 Nisan 2019
  • 210 kez görüntülendi


TBMM, 31 Mart yerel seçimler sonrası 9 Nisan Salı günü mesaisine başlayacak. Ekonomik paketler, yargı paketi ve bedelli askerlik düzenlemeleri öncelikli gündem maddeleri olacak. TBMM, 31 Mart yerel seçimler sonrası 9 Nisan Salı günü mesaisine başlayacak. Ekonomik paketler, yargı paketi ve bedelli askerlik düzenlemeleri öncelikli gündem maddeleri olacak.

TBMM gündemine gelmesi beklenen Yargı Reformu Paketi’nin içinde, Ceza İnfaz Kanunu ile nafaka düzenlemeleri yer alacak. Adalet Bakanlığı’nda çalışmaları devam eden, Ceza İnfaz Kanunu’nda değişiklik öngören düzenlemenin de Meclis tatile girmeden yasalaşması planlanıyor. AK Parti milletvekillerinin yasa teklifi olarak Meclis’e sunacakları düzenleme ile Ceza İnfaz Kanunu’nda önemli değişikliklere gidilecek. Ceza İnfaz Kanunu’nda yapılacak değişiklik ile kademeli infaz sistemi uygulanacak. Düzenleme ile paraya çevrilen adli para cezaları da yeniden düzenlenecek. Getirilecek yeni düzenleme ile cezanın ağırlığına göre hükümlünün cezaevinde yattığı süre artacak. Hırsızlık, uyuşturucu, terör, kadın cinayeti, çocuğa cinsel istismar suçlarının cezalarında yine ceza artırımına gidilecek.

Nafaka düzenlemesi

Nafakaya süre sınırı getiren teklifin de Nisan ayında TBMM’ye sunulması planlanıyor. Teklif ile eşlerden diğerinin mağdur olmaması için nafaka şartlarının ortadan kalkmaması halinde nafakayı devlet üstlenecek. Teklif ile ömür boyu nafakanın kaldırılması öngörülürken, nafakaya süre getirilecek.

Kaynak: CNN

Haberin tamamı için Tıklayınız

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz