Süresiz Nafaka Mağdurları Meclis’ten İyi Haber Bekliyor!

  • 4 Nisan 2019
  • 406 kez görüntülendi

Yerel seçimler nedeniyle çalışmalarına 24 Şubat tarihinde ara veren Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM), 9 Nisan’da tekrar çalışmaları başlatacak. Akit’in gündeme getirdiği ve kamuoyunda sürekli tartışmalara neden olan süresiz nafakasisteminde değişiklik yapılması da TBMMgündeminde. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı, konuyla ilgili çalışmalarına hız verdi. Diğer yandan, MHP‘nin de konuyla ilgili bir teklifi, Meclis’e getireceği belirtiliyor. MHP’nin teklifi kabul edilirse, süresiz nafakanın 5 yıl ile sınırlandırılması planlanıyor. Öte yandan; mağdurlar da bütün mağduriyeti ortadan kaldırabilecek bir çalışmanın yapılması konusunda yetkililere sesini duyurmaya çalışıyor.

Mağdurlar İyi Haber Bekliyor

Nafaka ve çocuk haczi mağdurlarının söz değil artık icraat beklediklerini belirtenSüresiz Nafaka Mağdurları Platformukurucularından ve aynı zamanda mağdur olan İlhan Ergincan, “Başkanlık seçimi öncesi, Adalet ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlıkları, süresiz nafaka ve çocuk haczi konularında basına yaptıkları açıklama ile ‘çalışmalarımız bitti’ demesine rağmen konu başkanlık seçimi sonrasına bırakılmıştır. Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 100 günlük eylem projesinde süresiz nafaka ve çocuk haczine yer vermesi kanun çıkacağı inancı ile mağdurlarda sevinç meydana getirmişti. Fakat 100 günlük süre geçmesine rağmen, mağduriyetler giderilmemiş, sorunun çözümü bu kez yerel seçimler sonrasına bırakılmıştır” şeklinde konuştu.

Gerçek Mağdurlar Dinlenmeli

Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu kurucularından Mesut Arabul da, “Adalet ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın, ‘Seçim sonrası düzenleme yapacağız’ söylemleri mağdurlar için seçim vaadi ve oy kazanım sözlerinden öteye gitmemiştir. Seçimler bitti, artık verilen sözlerin tutulma zamanıdır. Aile yıkım projesinin önlenmesi açısından, hükümetimizin derhal harekete geçmesini bekliyoruz. Konunun muhatabı olan bizler ile görüşülerek yapılacak olan kanunda nihai kararı vermek önemlidir. Gerçek mağdurlar dinlenmeden yapılacak olan kanun, eksik ve yetersiz kalacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: Yeni Akit

Haber: Resul Ekrem Şahan/Ankara

Etiketler:

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz