Nafaka Yüzünden 27 Ay Hapis Yattı.Şimdi Hapse Düşmemek İçin Çöp Topluyor!

  • 6 Nisan 2019
  • 352 kez görüntülendi

Hapse düşmemek için çöp topluyor

Sırf nafaka ödemelerini aksattığı gerekçesiyle defalarca hapse atıldığı için işleri bozulan talihsiz nafaka mağduru, şimdi hurda ve çöp toplayarak hayata tutunmaya çalışıyor.

Elektronik üzerine çalışanve geliri iyi bir esnaf olan Mehmet Şahin’in hayatı, boşandıktan sonra kabusa döndü. Nafaka ödemelerini aksattığı gerekçesiyle, eski eşinin yasal işlem başlatması yüzünden hapse düşen Şahin, sırf bu nedenle çeşitli zamanlarda dört kez hapse atıldı. Zincirleme hapis cezaları yüzünden işleri bozulan talihsiz nafaka mağduru, şimdi hurda ve çöp toplayarak hayata tutunmaya çalışıyor.

Nafaka ödemeye devam ediyorum

Afyon’un Şuhut ilçesinde ikamet eden Mehmet Şahin, “Eşimle 1986 yılında evlendik. Evliliğimiz 8 sene sürdü. Bu süre zarfında iki tane çocuğumuz oldu. Bazı sıkıntılardan dolayı boşandık. Ama çocuklarım aile ortamından mahrum kalmasın diye 1996 yılında tekrar eski eşimle bir araya geldik ve evlendik. Ama bu evliliğimiz de 10 yıl sürdü. 2006 yılında da tekrar boşandık. Bu boşanmanın ardından da mahkeme eşime celben nafaka bağladı. Şu anda çocuklarımın yaşları reşit olduğundan dolayı nafaka ödemiyorum. Ama eşime 300 TL nafaka ödüyorum” dedi.

Nafaka yüzünden 27 ay hapis yattım

Süresiz nafaka yüzünden defalarca hapse girdiğini ifade eden Şahin, “2008 yılında nafakayı ödeyemediğimden dolayı hapse girdim ve 27 ay yattım. Daha sonra yaklaşık 15 bin TL ödeyerek 2010 yılının sonlarına doğru hapisten çıktım.Nafakayı düzenli olarak ödedim. Ama nafaka ödeme dekontlarım olduğu halde kabul edilmedi. Sebep olarak da ödemeleri avukata yapmamam gösterildi. 2012 yılında nafakadan dolayı 3 ay daha hapis yattım. En son olarak da2019 yılının Ocak ayında nafaka yüzünden tekrar hapse girdim. Nisan ayı itibariyle çıktım.Sırf bu nafaka ödemelerini gerçekleştirebilmek için çöp topluyorum.Elektronik tamircisi olarak her iş elimden geliyor. İş başvurularında bulunuyorum. Ama yaşım 54 olduğundan dolayı şirketler iş vermiyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: Yeni Akit 

Etiketler:

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz