Meclis Çalışmalarına 1 Hafta Daha Ara Verildi!

  • 13 Nisan 2019
  • 400 kez görüntülendi


TBMM, 31 Mart yerel seçimler sonrası 9 Nisan Salı günü mesaisine başlanması bekleniyordu. İstanbul’da oy sayımlarının devam etmesi nedeniyle 16 Nisan’a ertelenmişti. Gazete Duvar ‘ın son dakika olarak aktardığı bilgiye göre TBMM Genel Kurulu 23 Nisan ‘a kadar çalışmayacak.

Meclis Gündeminde; Ekonomik paketler, yargı paketi ve bedelli askerlik düzenlemeleri öncelikli gündem maddeleri olacak.

TBMM gündemine gelmesi beklenen Yargı Reformu Paketi’nin içinde, Ceza İnfaz Kanunu ile nafaka düzenlemeleri yer alacak.

Nafaka düzenlemesi

Nafakaya süre sınırı getiren teklifin de Nisan ayında TBMM’ye sunulması planlanıyor. Teklif ile eşlerden diğerinin mağdur olmaması için nafaka şartlarının ortadan kalkmaması halinde nafakayı devlet üstlenecek. Teklif ile ömür boyu nafakanın kaldırılması öngörülürken, nafakaya süre getirilecek.

Yayımlanan habere göre; İstanbul’daki seçim sürecinin sonuçlanmaması nedeniyle Meclis çalışmalarına 1 hafta daha ara verildi.

Yerel seçimlerden 1 hafta sonra, 9 Nisan’da çalışmaya başlaması planlanan Meclis’in açılması İstanbul’da oy sayımlarının devam etmesi nedeniyle 16 Nisan’a ertelenmişti.

ANKARA – İstanbul’da itirazlar ve oy sayımının sona ermemesi gerekçesiyle Meclis çalışmaları 1 hafta daha ertelendi.

31 Mart’ta yapılan yerel seçimin ardından 16 Nisan’da açılması planlanan Meclis, İstanbul seçimlerinin sonuçlanmaması üzerine partilerin mutabakatıyla 1 hafta daha çalışmama kararı aldı.

Mutabakata göre salı günü grup toplantıları yapılmayacak, Meclis Genel Kurulu da açılıp kapanacak yapacak. TBMM Genel Kurulu, 23 Nisan Salı günü çalışmaya başlayacak.

Etiketler:

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz