Yavrucaklar süresiz nafaka yüzünden ortada kaldı!

  • 23 Nisan 2019
  • 164 kez görüntülendi

Geçtiğimiz aylarda çocuğunu hastaneye götürebilmek için firar eden ve 6 aylık nafaka hapsi cezasına 5 ay daha eklenen Arif Baykal isimli nafakazede, trafik kontrolünde gözaltına alınarak Afyon Açık Cezaevi’ne gönderildi.

Süresiz nafaka sorununun çözümü için atılan adımlardan hâlâ bir sonuç çıkmazken Akitnafaka mağdurlarının acı hikayelerini gündeme getirmeye devam ediyor. Eski eşine nafaka ödeyemediği için biriken nafaka ödemelerinden dolayı geçtiğimiz günlerde trafik kontrolünde gözaltına alınan Arif BaykalAfyon Açık Cezaevi’ne gönderildi. Cezaevine sevki öncesinde Akit’i arayan Baykal, “Nafaka yüzünden cezaevine düştüm. Karım, 4 çocuğumla bir başına kaldı. Yetkililer artık bu duruma bir çare bulsun” dedi.

Çocuğum için firar ettim

Nafaka belasının bir türlü peşini bırakmadığını belirten acılı baba şöyle devam etti: “Aylık bin 640 TL nafaka ödemem gerekiyor. 3 ay artı 3 ay olmak üzere toplam biriken 6 ay nafaka borcum bulunuyor. Ayrıca geçtiğimiz yıl da nafakayı ödeyemediğim için hapse girdim. Çocuğumu hastaneye götürmek için firar ettiğimden dolayı 5 ay hapis cezası verildi. Nafaka yüzünden bir türlü çocuklarımın eksiklerini tamamlayamadığım bir tarafa dursun, şimdi 11 aylık bir ceza ile karşı karşıyayım. Benim suçum evlenmek mi? Boşanmak mı? Çocuklarıma kim bakacak. Karım, 4 çocukla bir başına kaldı. Bu nereye kadar sürecek… Bizim acımız ne zaman dinecek.

KAYNAK: YeniAkit

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz