Bakanlık Görüşmesi Gündemin Seyrini Değiştirdi!

  • 2 Mayıs 2019
  • 770 kez görüntülendi


Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu
kurucuları İlhan Ergincan ve Mesut ArabulAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından makamında görüşmek üzere davet edilmiş, 2, 5 saate yakın toplantı gerçekleştirmişlerdir. Toplantıda Süresiz Nafaka ve Çocuk Haczi konularında sunum yapan İlhan Ergincan ve Mesut Arabul çözüm önerilerini de dile getirmişlerdir.

Bakanımıza kanunun gecikmesindeki sorunun kendisinin olduğunu düşündüklerini belirten İlhan Ergincan yaşanan gecikmenin nedenlerini sormuştur.

– Sayın Bakanımız Ankara’da yapılan çalıştaydan sonra sürecin birden kesildiğini ve bir orta yol bulunmadığını belirtmiştir. Çalıştayda kısa süreli evliliklerde en az 2 yıl, uzun süreli evliliklerde evlilik süresine göre belirlenmesi (10 yıla 10 yıl) ve içtihat ile çözülür sonucunun çıktığını belirtmiştir. Bakanımıza kendi görüşü sorulmuş ve cevaben kendisinin de çalıştayda çıkan sonucu savunduğu cevabı alınmıştır.

Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu kurucuları İlhan Ergincan ve Mesut Arabul evlilik süresi kadar nafaka sistemine itiraz edip, bu şekilde çıkacak yasanın kabul edilebilir olmadığını dile getirmişlerdir.

Gündem Konusu Süresiz Nafaka Oldu

Çıkan haberlere ilişkin düşüncelerini Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu kurucularından Mesut Arabul’a sorduk. Mesut Arabul “Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu olarak Nafaka düzenlemesine ilişkin Çalıştay sonuçlarının baz alınarak evlilik süresi kadar Nafaka ödemesini kesinlikle kabul etmiyoruz. Nafaka ödemesinde süre sınırı olarak kısa süreli evliliklerde 1 Yıl uzun süreli evliliklerde ise 3 Yıl ALT-ÜST sınırının yasalarca belirlenmesine yönelik isteğimizde ısrarcı olacağız” açıklamasında bulundu.

Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu Çözüm Önerileri İçin Tıklayın

Etiketler:

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz