“Boşanmanın Adeta Teşvik Edildiği Sancılı Bir Süreçle Karşı Karşıyayız!”

  • 2 Mayıs 2019
  • 722 kez görüntülendi

Beştepede 7.Aile Şurası

Cumhurbaşkanı Erdoğan 7. Aile Şurası’nda, “Nikah akdinin değersizleştirildiği, evlilik dışı ilişkilerin normal sayıldığı, boşanmanın adeta teşvik edildiği sancılı bir süreçle karşı karşıyayız.” dedi.

Bu Gidişi Doğru Bulmuyorum

“Güçlü milletler güçlü ailelerden oluşur. Onun için yıllarca bu ülkede kısırlaştırma adına her şeyi yaptılar. Doğum kontrolü dediler, aile planlaması dediler. Değişik isimlerle bize nüfuz etmeye çalıştılar. Tabii ki atılan bu adımlarla da nüfusumuz azaltıldı.” diyen Erdoğan, “Ben bu milletin bir evladı olarak bu gidişi doğru bulmadım, bulmuyorum.” ifadelerini kullandı.

Yeni Dönemin En Büyük Mağduru Aile Kurumu

Teknoloji bir taraftan hayatı kolaylaştırırken bir taraftan bünyemizde çözülmelere sebebiyet veriyor. Yeni dönemin en büyük mağduru aile kurumu. Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla aile değerlerimizde ciddi erezyon yaşanıyor. Mahrem alan kavramı anlamını yitiriyor. Bu yeni dönem çekirdek aileyi çözüyor, yıkıyor. Ailede çözülme olursa, millet olarak varlığımızın tehlikeye girmesi kaçınılmazdır. Sadece ülkemize mahsus bir sorun değil. Aile kurumu kültürlerden ve toplumlardan bağımsız olarak tüm dünyada güç kaybetmektedir. Batılı ülkelerde aile kavramının içini boşalıyor.

Nikah Akdinin Değersizleştirildiği, Evlilik Dışı İlişkilerin Normal Sayıldığı Bir Süreçle Karşı Karşıyayız

İnsan fıtratına aykırı sapkın ilişkilerin belli çevrelerce meşrulaştırılması tehditler arasında. Nikah akdinin değersizleştirildiği, evlilik dışı ilişkilerin normal sayıldığı, boşanmanın adeta teşvik edildiği sancılı bir süreçle karşı karşıyayız. Gayri ahlaki hayat tarzı ülkemizde etkisini her geçen yıl daha fazla gösteriyor. Ailede çözülme olursa millet olarak varlığımız tehlikeye girer. Aile kurumunu güçlendirecek politikalara önem veriyoruz. Biz başkaları gibi sosyal devletin istismarını yapmadık.

Doğum Kontrolü Dediler, Aile Planlaması Dediler, Nüfusumuz Azaltıldı

Güçlü milletler güçlü ailelerden oluşur. Onun için yıllarca bu ülkede kısırlaştırma adına her şeyi yaptılar. Doğum kontrolü dediler, aile planlaması dediler. Değişik isimlerle bize nüfuz etmeye çalıştılar. Tabii ki atılan bu adımlarla da nüfusumuz azaltıldı. Ben bu milletin bir evladı olarak bu gidişi doğru bulmadım, bulmuyorum. Her yerde 3 çocuk derken bazıları ‘geçim meselesi’ diyor. Şunu unutmayalım her doğan rızkıyla doğar, rızkıyla gelir.

Kaynak: Milli Gazete

Etiketler:

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. egeli dedi ki:

    günaydın Reis.İnşallah süresiz nafaka cocuk haczi tazyik hapsi kadının beyanı essastır diyenler hakkında hakkaniyetli vatana millete hayırlı olumlu bişeyler yaparsın bekliyoruz.

Yorum Yaz