Mehmet Emin Genç’ten nafaka açıklaması

  • 4 Mayıs 2019
  • 264 kez görüntülendi

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkan Vekili Mehmet Emin Genç, süresiz nafaka konusunda açıklamalarda bulundu. Genç, “Devlet büyüklerimizin de yetkililere, ‘bu konuda bir çalışma yapın’ demelerine rağmen yasaya ilişkin düzenleme ağırdan alınıyor. Süresiz nafaka konusunda birtakım direnç noktaları var. Nafaka süresinin biran önce düzenlenerek bunun makul bir seviyeye çekilmesi gerekiyor.” dedi.

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Başkan Vekili Mehmet Emin Genç, yeniakit.com.tr’ye açıklamalarda bulundu. Genç, aile yapısının İslam ve toplum hayatımızdaki önemine dikkat çekerek, “Aile toplumun temelidir. Yasalarımız ve inancımız bize böyle söylüyor. Geleneklerimiz ailenin birliği ve bütünlüğü ile birlikte büyüklerin küçüklerle birarada olduğu büyük aileyi önemsiyor.” dedi.

‘Örneğimiz batı olduğu için aile yapımız sarsılıyor’

Genç, küreselleşen dünyanın aile yapımızı da etkilediğini ifade ederek sözlerine şöyle devam ett:

“Örneğimiz batıdaki aileler olunca işimiz zora giriyor. Aileler bir kısım sarsıntılar geçiriyor. Çocuklar anne ve babalarına olan bağını kaybediyor. Özellikle sosyal medya çocukları aileden koparıyor.”

‘Birtakım direnç noktaları var’

Süresiz Nafaka Yasası’nın bir an önce düzeltilmesi gerekliliğine vurgu yapan Genç, “İki ay evli kalacaksınız. Evlilik bittiğinde ömür boyu nafaka ödeyeceksiniz. Burada büyük bir mağduriyet var. Bu konunun düzenlenmesinde birtakım direnç noktaları mevcut. Birileri bu yasanın değişmesini çok fazla istemiyor. Devlet büyüklerimizin de yetkililere, ‘bu konuda bir çalışma yapın’ demelerine rağmen, ağırdan alınan bir vaka. Nafaka süresinin biran önce düzenlenmesi ve bunun makul bir seviyeye çekilmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniakit

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz