Aile Bakanı Selçuk “Nafakada 5 yıl sınırı kadınları mağdur eder”

 • 9 Mayıs 2019
 • 2.004 kez görüntülendi

AİLE, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, ‘ömür boyu nafaka’ uygulamsının, süre sınırlaması getirilerek yeniden düzenlenmesine yönelik çalışmalar hakkında bilgi verdi. MHP’nin ‘nafakada beş yıllık sınır’ önerisini de değerlendiren Selçuk, “Kimseyi mağdur etmeyen bir sistem arayışındayız. Nafakaya beş yıllık sınır getirilmesi kadını mağdur eder. Sistemin kimseyi mağdur etmemesi gerekiyor. Bunun arayışı içindeyiz. Bu hassasiyetle yürüttüğümüz çalışma tamamlandıktan sonra teklif olarak TBMM’ye sunulacak” dedi.

◗ Yelda GÖKDAĞ

Etiketler:

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Mustafa dedi ki:

  Sayın bakanım inandigi dininde süre ne kadar acaba

 2. Adem çakar dedi ki:

  Hükümet fon oluşturun siz ödeyin ozaman beni resmen batırtı sorumsuzluğu yüzünde beş daire iki ara sattım çalışdığın gitti gidiyor bu Ne biçim adalet nerede eşitlik Allah aşkına evlilikten nefret eder hale geldik bundan sonrada sözleşmeli evlenmek lazım neden ben beni batıran para ödüyorum bu yüzden çinayetler bitmiyor yapanlarda hak vermeye başladım böyle kanunu olur aile bakanlığı değişmeli

 3. Adem çakar dedi ki:

  Bunların bu sorunu çözeçeği yok toplanıp eylem yapmamız lazım
  Dinende hakdır bu nasıl iş kadınlar matur olaçak ış insan gibi evinde otırsaydı insan olsaydılar

 4. fatih dedi ki:

  peki o zaman benim için de Akp parti bitti bundan sonra Mhp den başka partiye oy vermem Kadem ağzıyla konişiyor bakan Sayın Cumhurbaşkanından beklentimiz vardı o da bitti ipleri aile bakanına bırakmışsa işimiz harap demektir.

 5. fatih dedi ki:

  bizler de 5 yıldan fazladır ödüyoruz sayın bakan hemde 3 ay evli kaldığımız halde kim mağdur tarafınız belli sizler çözüm arayışı içinde değilsiniz

 6. Mehmet Arabacıoğlu dedi ki:

  Aile bakanının hangi dine mensup olduğu sorumalı. Dört büyük kitap yazıyor mu böyle bir süresiz nafaka oldugu

  1. mağdur erkek dedi ki:

   dinle ilgili gerçekler ortada. Pek bir uzak olunduğu ortada. dine gerçekten inansak uygulasak bu haksızlığa göz yumulmazdı. Herkes bas bas bağırıyor ekonomik olarak ayakta zor duruyoruz. Bir de nafaka yükü bir yandan. Bundan sonra resmi nikah gözümde bitmiştir.

 7. mağdur adayı dedi ki:

  Çözüm bulunması beklenirken mağduriyeti ortada olan erkeklere bu bunalımdan çıkarın lütfen. sonra çözümsüzlük var diye bir tarafa yüklenilmesin. kadın o kadar aciz akıldan yoksun mu ki 5 yılda kendi ayakları üzerinde duracak bir çözüm bulamasın. Lütfen taraf tuttuğunuzu başka bahaneler sığdırmayın. mağduriyete göz yuman da en az mağdur eden kadar suçludur. Ne olursa olsun mağdurlar susmayacak hakkımızı alana kadar yolumuza devam edeceğiz.

 8. ÇÖZÜM dedi ki:

  NAFAKA TAMAMEN KALDIRILSIN.
  (BU KONUDA REFERANDUM YAPILSIN BAKALIM HALK NE DİYECEK)

 9. Ugur dedi ki:

  Kocayı boşayacak sanırım. Oturup hesabettiyse demek ki 5 yıl kurtarmaz beni dedi sanırım.

 10. Yasin dedi ki:

  Pes yani diyecek laf bulamiyorum din partisimi hiristiyan partisimisiniz belli değil

 11. Ümmet dedi ki:

  Bu ne biçim düzen utanmadan bide konuşuyor.ocagini terkedip giden.cocuklarini terkedip gidene ne diye nafaka ödüyorum.devlet zoruyla masina haciz koyarak.nasil insaf var sizlerde.bunlarin hepsini ahirette burnunuzdan fitil fitil getirecem.haklarim haram olsun siz bakan

 12. Hakan Aydın dedi ki:

  Dinimizde 3 ay 10 gün deyilmi sayın bakan bundan sizde sorumlusunuz mahkemeyi kübrada hesap vereceksiniz yüzünü bile gormedigim insana 11 yıldır nafaka ödüyorum şimdiki Eşimin ne günahı var o insan deyilmi çalışıp diyer tarafa nafakama yardım Ediyor yetişemiyorum hem yetim hem öksüz bu garibin ne günahı var

 13. ataman dedi ki:

  Peki kadını mağdur ediyor da erkeğin hayatını bitirdiğini neden söylemiyor. Çocuksuz genç bir parazite 5 yıldır nafaka ödüyorum. Çocuğum yok 6 ay evli kaldım. Aklî olan evlenmesin, bu ülkede evlenene zulüm var açlık var cinayet cinnet var .süresiz nafaka erkeğe de kadına da zulüm dur.

 14. Samet Aslan dedi ki:

  Sayın Aile Bakanı,
  başındaki türbanla belli ki ‘Müslümanım’ iddiasındasın. Pek Âlâ !
  Ancak “Her iddia ispat ister” ilkesince sana soruyorum;

  Bir idareci sıfatıyla oturduğun o Aile Bakanlığı koltuğuna değer vermek yerine, oturduğun makâm koltuğundan değer almaya kalkışırsan… SEN CİDDİMİSİN ?

  Çamur kıvamında yasa ve kanunlarla insanî degerlerin umarsızca sıvanmasına göz yumuyorsan… SEN CİDDİMİSİN ?

  ALLAH ‘Çocuğun velayeti Babanındır’ diye buyursun, sen çoçukları Babalarından ayıran beşeri sistemin uygulamalarına çanak tutarsan… Sorarım sana SEN CİDDİMİSİN ?

  PEYGAMBER (a.s) yetim bırakılan çocukların mahzunluğundan secde secde ağlamışken, sen yavrusuyla olan anıları tükenmesin diye ağır ağır yutkunan Babanın çocuğunu göremesine engel olursan… SEN CİDDİMİSİN ?

  Toplumsal rehavet adına gayri samimî aforizmalarını kendine sakla ! Sen, Aile ve Ahlak sisteminin çoküşünü görüp, bile bile “Fikrim var, ama Zikrim yok” diyorsan… Sorarım sana SEN CİDDİMİSİN ?

  Avrupa eğitimli bir idareci diyorlar sana (!) Evcil bir hayvanın dahi dokunulmazlığını öğrenmişken, körpe çocukların bu ülkede mal gibi hacz edilmesini gamsız gamsız sindiriyorsan…
  Sorarım sana SEN CİDDİMİSİN ?

  Zalimin yanında durup, mazlumun ahına timsah göz yaşı döküyorsan… soruyorum,
  SEN CİDDİMİSİN ?

  Yavrusunun ellerini tutmak için elini Allaha uzatan Babaların ellerine kelepçe giydiriyorsan… SEN CİDDİMİSİN ?

  İlahî adaletin tecellisi için feryatlarına tırnak geçirmiş gizli gizli ağlayan Babaları görüyorken, Batı’nın alkıslarını toplama gayretindeysen…
  SEN CİDDİMİSİN ?

  Hani Müslümanım diye iddia ediyorsun ya… Sorarım sana SEN CİDDİMİSİN ?

Yorum Yaz