İYİ PARTİ Süreli Nafaka Teklifini TBMM’ye Sundu!

  • 13 Mayıs 2019
  • 504 kez görüntülendi

İYİ parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, son günlerde yarattığı mağduriyet ile gündeme gelen nafaka yasasına ilişkin hazırladığı kanun teklifini Meclis’e taşıdı.

Bahşi, Meclis’e sunduğu kanun teklifinde “Beş yıla kadar olan evlilikleri ‘kısa süreli’; beş-on yıl süren evlilikleri ‘orta süreli’; on yıl üzeri evlilikleri ise ‘uzun süreli’ evlilik olarak değerlendirilmesini” ve nafakanın ise bu sürelere göre belirlenmesi gerektiğini dile getirdi.

2 MİLYONU AŞKIN MAĞDUR VAR

Meclis’e sunulan soru önergesine ilişkin Yeniçağ’a özel açıklamalarda bulunan Feridun Bahşi, 2 milyonu aşkın mağdurun olduğunu belirtti.

Bahşi, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Uygulamada yoksulluk nafakası bir yılken süresiz hala getirildi. Şu an bir ay evli kalıp boşanan insanlar var 31 sene nafaka ödeyen. Ömür boyu karşı tarafa ödüyor. Bazıları evleniyor. Hatta birisiyle evlenip resmi nikah yapmayarak nafakadan faydalanmak isteyenler oluyor. Biz bunun belirli bir süreye bağlanmasını istiyoruz. Kamuoyu bu durumdan muzdarip 2 milyonu aşkın mağdur olduğunu biliyoruz. Araştırmalar bunu gösteriyor. Biz bunun için vatandaşımıza çözüm arayışındayız.

Nafakasını ödeyemeyen insanlar oluyor. Bu sebepten hapis yatan insanlar var. İYİ Parti milletin her türlü sıkıntısına çare olmaya ilaç olmaya devam ediyor.”

Haber : Erdem AVŞAR / Yeniçağ

Ayrıca İyi Parti kurucu üyelerinden Sn. İlay Aksoy kendi Twitter hesabından konu ilişkin kamuoyuna açıklama yaptı!

Etiketler:

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz