Nafaka Borcu Engel Tanımıyor!

  • 14 Mayıs 2019
  • 271 kez görüntülendi

2016 yılında eşinden boşanan ve mahkeme tarafından aylık 550 lira nafaka ödemesine karar verilen Keleşoğlu Nisan 2017’den bu yana nafakayı ödeyemedi. Mahkeme,  Keleşoğlu’nu 3 aylık açık ceza infaz kurumunda hapsine karar verdi.

Samsun’un Tekkeköy ilçesinde yaşayan Mustafa Keleşoğlu buerger hastalığından dolayı işini ve ayağını kaybetti. 2016 yılında boşandığı eşinin 2017 Nisan ayından bu zamana kadar toplam 12 bin 100 liralık nafakasını ödeyemediğini belirten Keleşoğlu, ödeyemediği nafaka tutarı için mahkemenin 3 ay açık ceza infaz kurumunda hapsine karar verdiğini gönderilen postayla öğrendi. 

İLAÇLARINI ALAMIYOR 

2 yıldır işsiz olduğunu söyleyen ve devletten herhangi bir yardım almadığını öne süren Keleşoğlu, ”Belediye her gün evime yemek gönderiyor. Doktora gidiyorum yaramı göstermek istiyorum yüz çevirip gönderiyor ve herhangi bir müdahale yapmadan ilaç yazıyor. Param olmadığı için de ilaçları alamıyorum” diye konuştu.

3 AY HAPSİM VAR

 2018 yılının Nisan ayında ayağının kesildiğini belirten Mustafa Keleşoğlu,”Ayağım kesilmeden önce geri dönüşüm fabrikasında boru imalatı işi yapıyordum. Ayağım kesildi patronum tedavi olmam için elinden gelen kolaylığı sağladı. Ancak çalışamaz durumdayım. Evde epilepsi hastası oğlum ile birlikte yaşıyorum. Şimdi bana 3 ay hapis cezası verdiler. Ben cezaevine girersem oğluma kim bakacak. Annesi velayet davasına bile gelmedi. Oğlum benimle yaşıyor. Her zaman yanında birisinin olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Hedef Halk Gazetesi

Etiketler:

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz