Kızımızı Verin!

  • 17 Mayıs 2019
  • 259 kez görüntülendi

Ankara’da yaşayan Aytaç Atasoy (37), 2013’te Ukraynalı Olena Nehoda ile evlendi. Çift, 2014’te doğan kızlarına Amira adını verdi. Aytaç Atasoy, 2016’da eşiyle kızını Ukrayna’ya tatile gönderdi. Ancak Ukrayna’ya ailesinin yanına giden Nehoda (33), Türkiye’ye dönmedi ve kızını da yollamadı. Kızını almak için Ukrayna’ya gidip dava açan Atasoy, yaşadıklarını Milliyet’e anlattı:

Evlat hasreti

“Mahkeme kızımın iadesini reddetti. Ben de kararı temyiz ettim. Temyizde de kızımın iadesi reddedildi. Bunun üzerine Ukrayna’daki Yargıtay’a başvurdum. Beni haklı bulan Yargıtay, kızımın iadesine hükmetti. Ancak eşim karardan sonra kızımla birlikte ortadan kayboldu.

Defalarca başvurmama rağmen Ukrayna polisi, kızımı bana getirmedi. Sokak sokak dolaşarak kızımı aradım. Bulamayınca Türkiye’nin Odessa Konsolosluğuna gittim. Konsolos, gerekenin yapılacağını söyledi. Nitekim Türkiye’nin Kiev Büyükelçiliği geçen ay kızımın iadesi için Ukrayna Dışişleri Bakanlığına nota verdi. Şimdi eşim ve kızım mahkeme kararıyla aranıyor.

Kızımı en son bir yıl önce gördüm. Evlat hasretiyle hayattan koptum. Kızımı görme umuduyla son bir yılda 30 defa Ukrayna’ya gittim. Bunun için dünyanın parasını harcadım. Kızımdan haber alamadığım için endişeliyim. Tek isteğim, Türkiye vatandaşı olan kızımı ülkesine getirmek. Eşim tebligatı almadığı için hâlâ boşanamadık.”

Kaynak : Milliyet

Haber : Cihat ASLAN/İstanbul

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz