Prof.Dr.Burhanettin Can’dan İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Yasa ile ilgili görüşü

  • 18 Mayıs 2019
  • 555 kez görüntülendi

Akit Tv ekranlarında sunumunu Muhammet Binici’nin yaptığı Söz Meydanı programına katılan Prof. Dr. Burhanettin Can’dan İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Yasa İçin “Dişi Örümcek” Açıklaması

Prof. Dr. Burhanettin Can, 2011 İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Yasayı, Ankebût Suresinin 41. Ayetini Örnek Göstererek; Dişi Örümceğin Yuvasına Benzetti. Peki Neydi O Açıklama?..

Prof. Dr. Burhanettin Can: İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasayı dişi örümceğin yuvasına benzetiyorum. Kuran-ı Kerim’de Ankebût Suresi’nin 41. Ayeti diyorki;

“Allahtan başkasını veli ilah edinenlerin hali dişi örümceğin ailesine benzer. Ki o yuvaların en zayıfıdır. İnsanlar bilmiş olsalardı.”

Şimdi bütün canlılar yuvalarını düşmana karşı korunmak için yaparlar. Dişi örümcek ise tam tersine başkalarını avlamak için yuvasını yapıyor. Peki bu durumun bizim konumuzla ne alakası var dediğimiz zaman, dişi örümcekle erkek örümcek çiftleşme zamanı çiftleşme bittikten sonra erkek örümcek dişi örümcekten kaça biliyor ise kaçıyor. Kaçamıyor ise dişi örümcek erkeği öldürüp yiyor.

Şimdi burada; delil aranmaz, belge aranmaz, kadın beyanı esastır ifadesi bir, arabuluculuk sisteminin kaldırılması iki, üçüncüsü de kadın beyanını, şikâyetini geri alsa dahi şikâyet ettikten sonra kamu davasına döndürülmesi ve kamu davasının devam etmesi burada bize şunu gösteriyor. Tam bir dişi örümcek yuvası bu. Bu devam ettiği sürece de Türkiye çok daha ağır bedeller ödeyecek.

Diyerek İstanbul Sözleşmesi ve 6284 sayılı yasanın neyi amaçladığını gözler önüne serdi. Tüm düşünürleri, kanaat önderlerini, STK’ları ve siyasileri Türkiye aile yapısını bozan bu tür uygulamaların çözümü için bir araya gelmeye ele ele vermeye davet etti.

Kaynak: muhammetbinici.com

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz