Yabancıyla Evlilik En Çok İstanbul’da!

  • 22 Mayıs 2019
  • 194 kez görüntülendi

Yabancıyla evlilik en çok İstanbul’da İçişleri Bakanı Soylu, Türk vatandaşlarının yabancılarla yaptığı evliliklerin illere göre dağılımını açıkladı. Birincilik istanbul’da! İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu, bir milletvekilinin kendisine yönelttiği, Türkiye’de ikamet eden yabancıların, Türk vatandaşlarıyla gerçekleştirdiği evlilikler, bunların çalışma izinleri ve yabancılara verilen devlet destekleriyle ilgili yazılı soru önergesine yanıt verdi.

Soylu, soru önergesine verdiği yanıtta, “2017 ve 2018 yılının ilk 8 ayında ülkemizde ikamet eden yabancıların Türk vatandaşlarıyla yapmış oldukları evliliklerinin ilk 5 ile göre dağılımı; İstanbul 2989, Antalya 1079, Hatay 1029, Gaziantep 674 ve Şanlıurfa 655’dir” açıklamasında bulundu. Bakan Soylu, yabancıların ülkemizde kendi aralarında yaptıkları evliliklere ilişkin istatistiki veri bulunmadığını açıkladı.

Kaynak : Akşam Gazetesi
◗ Yelda GÖKDAĞ / ANKARA 

Etiketler:

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz