Süresiz Nafaka Mağdurlarından Ersoy Dede’ye Tepki

  • 26 Mayıs 2019
  • 435 kez görüntülendi

Star Gazetesi yazarı Ersoy DEDE bugünkü köşe yazısında “Süresiz Nafaka” konusuna değindi. Süresiz Nafaka konusunda sadece kadınların mağdur olduğuna değinerek şu ifadelere yer verdi.

“Nafaka tartışmalarının sonunda boşanmış kadın mağdur olmasın

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, ömür boyu nafaka mağduriyetini ortadan kaldıracak bir düzenleme yapılırken yeni mağduriyet alanlarının da oluşmaması gerektiğine vurgu yapmış..Hay Allah razı olsun. Nihayet şu sesi yüksek çıkan ömür boyu nafaka mağdurlarına karşı, yarı yolda bırakılmış kadınları da düşünen biri çıktı. ‘Şu kadar süre evli kaldık ömür boyu nafaka mı ödeyeceğiz’ diyor ya bir kesim. Evet de sen bir aile birliği tesis ederken evde görev bölümü yapmışsın. Misal; eğitim ve kariyer erkeğe düşmüş ev işleri ve çocuk da kadına. Gün geçmiş yollarınız ayrılıyor. Adam eğitimini tamamlamış, işini gücünü oturtmuş hayatını sürdürüyor. Peki evlendiği için eğitimini yarım bırakmış olan, nasıl olsa kocası kazanıyor diye iş hayatından uzak kalmış olan kadın! Ona sen şimdi belli bir yaştan sonra diyorsun ki, ‘sen yoluna, ben yoluma’. E tamam da sen evliyken kazandığın parayı kazanmaya devam ediyorsun. Peki kadın ne iş yapacak? Bütün ömrü sadece senin çoraplarını yıkamakla geçmiş. Nasıl duracak ayaklarının üstünde? Sayın Bakan çok önemli bir vurgu yaptı. Yeni mağduriyet alanları açmadan nasıl olacaksa ona çalışmak lazım.

Gazeteci Ersoy Dede daha önce Süresiz Nafaka konusunda erkeğin mağdur olduğunu programda dile getirmiş fakat bugünkü yazısında erkeğin değil kadının mağdur olduğunu söylemiştir.

Bu yazı üzerine Twitterda Süresiz nafaka mağdurları Ersoy DEDE’ye tepkilerini dile getirdiler.

tepkilerin bir kısmı şöyle;

Etiketler:

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz