Bu Bayramda Nafaka Mağdurları Evlatlarına Sarılamadı!

  • 8 Haziran 2019
  • 268 kez görüntülendi

Süresiz nafaka mağdurları, bu bayram da nafakayı ödeyemedikleri gerekçesiyle hapishanede oldukları için çocuklarını göremediler.

 Resul Ekrem Şahan’ın haberi;

Süresiz nafaka mağdurları bir an önce sorunlarının çözümü için atılacak somut adımları beklerken, bu bayram da nafakayı ödeyemedikleri gerekçesiyle hapishanede oldukları için çocuklarını göremediler. Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu kurucusu İlhan Ergincan, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Her fırsatta ‘çocuğun üstün yararı bizim için önemli’ diyen hükümetimiz, maalesef çocuklarımıza babalarından uzak bayramlar yaşatmaya devam etmektedir.  Ödeme gücü olmayan, işsiz olan ve bu yüzden ayrılığa düşmüş, terk edilmiş nafaka mağdurunun bir de tazyik hapsi ile cezalandırılması, adaletsizliktir. Hırs, intikam ve parayı evliliklerden üstün tutan tarafın vicdansızlığına çanak tutan adaletimiz, bu bayramda on binlerce nafaka mağdurumuzu ailelerine hasret bırakmıştır.

Kaynak : yeniakit.com.tr

Etiketler:

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz