Süresiz Nafaka Mağdurlarının Çözüm Arayışı!

  • 20 Haziran 2019
  • 439 kez görüntülendi

Boşandıktan sonra süresiz bir şekilde nafaka ödemek zorunda kalan “Süresiz Nafaka Mağdurları” konunun bir an önce yetkili merciler tarafından çözüme kavuşturulmasını istiyorlar. 

Türkiye’de her yıl binlerce kişi, evlendikten bir süre sonra çeşitli sebeplerle boşanmak zorunda kalıyor. Boşandıktan sonra süresiz bir şekilde nafaka ödemek zorunda kalan “Süresiz Nafaka Mağdurları” konunun bir an önce yetkili merciler tarafından çözüme kavuşturulmasını istiyorlar.

“Nafaka Mağdurları Platformu” yetkililerinden oluşan bir heyet yaşadıkları sorunun çözüme kavuşması için HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığını ziyaret ederek destek talebinde bulundu.

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığını ziyaret eden heyet, İl Başkanı Erdal Elibüyük tarafından karşılandı.

Burada misafirlerine hitaben konuşan Elibüyük, sorunun çözüme kavuşma adresinin Meclis olduğuna işaret etti. Elibüyük, “Bu sorun önümüzde gündemde duran bir sorundur. Bununla ilgili zaman zaman sahada karşılaştığımız durumları yetkililere ulaştırmaya çalışıyoruz. Bu sorunun çözüme kavuşması için STK’lar çalışma yapsa da, sorunun çözüm noktası da sorunun kaynağı da Meclis’tir. Çünkü bizi biz yapan aile kurumuna yönelik son 10 yıldır medyada ifsad çalışmalarının yanı sıra çeşitli çeşitli kadın STK’ları da bu sorunun çıtasını yükseltmişlerdir. Bu noktada Aile Bakanlığına büyük görevler düşüyor. Fakat maalesef sorunun çözümü yerine daha da katmerleşmesine sebep olan nedenler, bakanlığın yapmış olduğu bir takım yasal düzenlemelerdir. “diye konuştu.

Etiketler:

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz