Boşanmış Erkeklerle Evlenen Kadınlar Cezalandırılıyor

  • 23 Kasım 2019
  • 301 kez görüntülendi

Ben kocamın ikinci eşiyim. Benim kocamla ilk evliliğim.Yaşım 28. Kocam eski karısından boşandıktan 5 yıl sonra biz tanıştık ve birbirimize aşık olduk, yuva kurduk. Kocamla evlendikten bir ay sonra evimize mahkemeden kağıt geldi.

Ve her şey o kağıt parçasının gelmesiyle başladı. Mahkeme kağıdında 15 bin lira tedbir nafakasının ödenmesi gerektiği aksi halde icra işlemlerinin başlatılacağı yazıyordu.Evlenmeden önce nafakanın tam olarak ne demek olduğunu dahi bilmiyordum. Evliliğim boyunca kocamın eski eşinin yaptıklarıyla öğrenmiş bulunmaktayım.

Evlendiğimizde kocam çalışıyordu ve ayda 600 tl nafaka ödemekteydi. Fakat evlendiğimizi sosyal medyadan öğrenen kocamın eski eşinin hayatımızı zindan edebileceğini nereden bilebilirdim.

Kocam zor durumda kalmasın 15 bin lirayı ödeyebilsin diye düğünümde takılan altınlarımı bozdurup kocama verdim ve tedbir nafakasını öylece ödemiş olduk. Kurtulduk sanıyorken aylar sonra kocama eski karısı mesaj attı. Bana para gönder yoksa nafaka artırım davası açarım diye tehdit etti.

Ve o dönemde kocamı işten çıkarmışlardı. Bize dava açtı 600 tl Nafakayı 1000 tl yapmak istedi. Akrabalarımdan borç para aldım zar zor avukat tuttuk. Kocamın psikolojisi bu süreçte çok bozulmuştu. Ve hamile olduğumu öğrendim.

Mahkemeye ben ve kocamın avukatı gittik. Duruşma sırasında “Çalışmıyorum işsizim çok mağdurum nafakam 1000 tl olsun” dedi. Hal hareketlerinden şüphelenmiştim yalan söylediğini anlamıştım zira kendisi lüks bir dairede yaşamaktaydı.

Duruşma bitti. Orada kaldım kılık kıyafetimi değiştirip beklemeye başladım. Halka açık yerlerde her sabah işe gittiğini gördüm. 4 bin tl maaş alıyor ve kayıt dışı çalışıyordu. Delillerimizle birlikte mahkemeye sunduk. Kadını hakimin odasından çıkarken gördüm.

Duruşmaya ara verildikten sonra hakim kararını açıkladı. Kocama ve bana 6 ay 6284 ten uzaklaştırma cezası vermiş. İşsiz kocama, hiç bir geliri olmayan kirada yaşayan bize de nafakayı 900 tl ye çıkararak ceza vermiş.

Duruşma sonunda kocamın eski karısı yanıma gelerek “Yargı da benden yana, hakim de benden yana, hiçbir şey yapamazsınız, sen çalış nafakamı öde”dedi.

Ağlamamak için kendimi zor tuttum. Bu çok büyük haksızlıktı. O anda yaşamak istemedim intihar etmek istedim ama hamileydim yapamadım. Artık kocamı hapse atacaklar. Bu kadar yüksek nafakayı ödeyemeyiz.

http://www.cocukaile.net/bosanmis-erkeklerle-evlenen-kadinlar-cezalandiriliyor/

En güncel haber ve gelişmelerden, anında haberdar olmak için YouTube kanalımıza abone olup bildirimleri açmayı unutmayın! Kanalımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz